Lidhje

“Syri i Sheganit”- fshati që la pas kontrabandën e naftës dhe ju drejtua peshkimit dhe turizmit


“Syri i Sheganit”- fshati që la pas kontrabandën e naftës dhe ju drejtua peshkimit dhe turizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

LIqeni i Shkodrës, i cili ndahet mes Shqipërisë dhe Malit të Zi, është një nga pasuritë më të mëdha natyrore të rajonit të Ballkanit. Më shumë se 20 vite më parë, ujrat e këtij liqeni shërbyen për kontrabandën e naftës në drejtim të ish Jugosllavisë

XS
SM
MD
LG