Lidhje

Shqipëri, sektori i bujqësisë kërkon mbështetje


Shqipëri, sektori i bujqësisë kërkon mbështetje
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Në Shqipëri, sektori i bujqësisë vazhdon të mbështetet nga programet e BE dhe ato të Ministrisë së Bujqësisë. Por këtë vit, drejtues në Qarkun e Shkodrës thonë se në fokus janë skemat e thjeshta, me përfitues të drejpërdrejtë fermerin.

XS
SM
MD
LG