Lidhje

A mund të parandalohet ekstremizmi i dhunshëm?


A mund të parandalohet ekstremizmi i dhunshëm?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

A mund të parandalohet ekstremizmi duke luftuar shkaqet bazë që i bëjnë njerëzit më të ekspozuar ndaj ideologjisë së tij? Instituti i Paqes hartoi një raport që arrin në përfundimin se suksesi do të varet nga një strategji bashkëpunimi mes partnerëve në SHBA dhe nga zgjidhjet lokale.

XS
SM
MD
LG