Lidhje

Ambasadori Kosnett kritikon institucionet për mos zbatim të ligjeve dhe emërime politike


Ambasadori Kosnett kritikon institucionet për mos zbatim të ligjeve dhe emërime politike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Në Kosovë, ambasadori amerikan Philip Kosnett bëri thirrje që shoqëria civile dhe mediat të luajnë rol qendror për të ndriçuar shkeljet në drejtësi dhe luftën kundër dukurive negative. Ambasadori Kosnett kritikoi institucionet për moszbatim ligjesh dhe për emërimet politike.

XS
SM
MD
LG