Lidhje

Historia dhe kultura shqiptare në pullat postare


Historia dhe kultura shqiptare në pullat postare
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Në Shkodër u promovua libri i katërt i studiuesit Hysen Dizdari " Arkeologjia në pullat shqiptare". Historia e pullës postare shqiptare nis me 5 maj të vitit 1913, kur qeveria e Ismail Qemalit emetoi pullën e parë postare. Që nga ajo ditë, pullat shqiptare kanë dhënë një ndihmesë të gjërë për pasqyrimin e historisë dhe kulturës kombëtare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG