Lidhje

Teqeja e parë shqiptare e Amerikës feston 65-vjetorin


Teqeja e parë shqiptare e Amerikës feston 65-vjetorin
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

Teqeja e parë bektashiane shqiptare e Amerikës mbushi 65 vjet. Teqeja ndodhet në Tejlor të Miçiganit dhe u themelua nga Baba Rexhepi, i cili për komunitetin bektashian, por edhe për shqiptarë të tjerë ka statusin e një shenjti.

XS
SM
MD
LG