Lidhje

Në prag të shpalljes së vendimit të gjyqit ndaj komplotuesve për grusht shteti në Mal të Zi


Gjykata e Lartë e Podgoricës, të enjten me 9 maj, shpall aktgjykimin për të akuzuarit e përpjekjes për grusht shteti gjatë zgjedhjeve parlamentare të tetorit të vitit 2016 në Mal të Zi.

“Gjykimi i shekullit” nisi në korrik të vitit 2017 dhe zgjati një vit e gjysëm, me gati 200 seanca. Në proces janë të përshirë 14 persona nga Serbia dhe Rusia dhe dy liderë të opozitës proserbe në Malin e Zi. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën më poshtë:

Të enjten vendimi për grushtin e shtetit në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG