Lidhje

Williams: SHBA duhet të luajë rol për zhbllokimin e negociatave Kosovë-Serbi


Williams: SHBA duhet të luajë rol për zhbllokimin e negociatave Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:09 0:00

Prof. Paul Williams i Universitetit Amerikan thotë se bllokimi i negociatave mes Kosovës dhe Serbisë tregon mungesën e efikasitetit të Bashkimit Evropian, duke shtuar se si BE-ja ashtu edhe Shtetet e Bashkuara duhet të angazhohen për të arritur një zhbllokim.

XS
SM
MD
LG