Lidhje

Kandidatët shqiptarë në zgjedhjet greke


Kandidatët shqiptarë në zgjedhjet greke
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Në Greqi më 26 maj mbahen zgjedhjet vendore dhe për Parlamentin Europian. Për herë të parë, në këto zgjedhje do të votojnë jo vetëm një numër i madh emigrantësh shqiptarë , por dhjetëra prej tyre janë edhe kandidatë për këshillat bashkiakë në qytetet kryesore greke.

XS
SM
MD
LG