Lidhje

Maliqi: Ideja e korrigjimit të kufirit Kosovë-Serbi nuk ka vdekur


Maliqi: Ideja e korrigjimit të kufirit Kosovë-Serbi nuk ka vdekur
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zoti Maliqi theksoi se ideja për korrigjimin e kufirit ishte një veprim taktik që në njëfarë mënyre ka neutralizuar idenë e ndarjes së Kosovës, pa një parim të reciprocitetit në kontekstin e dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës.

XS
SM
MD
LG