Lidhje

SHBA, përkujtohet revolta në burgun e Spaçit dhe Qafë Barit


SHBA, përkujtohet revolta në burgun e Spaçit dhe Qafë Barit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Në prag të 35 vjetorit të revoltës në burgun e Qafë Barit më 22 maj 1984, organizata Vatra dhe aktivistë Shqiptaro-amerikanët kundër komunizmit përkujtuan revoltat e këtyre dy ish burgjeve famëkeqe përmes një ceremonie të organizuar pranë memorialit për viktimat e komunizmit në Uashington.

XS
SM
MD
LG