Lidhje

Në Shqipëri, politika një rrugëtim i vështirë mes krizash


Në Shqipëri, politika një rrugëtim i vështirë mes krizash
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:08:11 0:00

Në Shqipëri, prej tre dekash politikanët nuk janë kanë dalë të ndërtojnë një shtrat të sigurt reformash zgjedhore dhe shtetformuese. Analistët mendojnë, se kjo ka sjellë pasoja në jetën politike dhe sociale të vendit, në disa raste, me mjaft kosto. Kriza aktuale politike është një prej tyre.

XS
SM
MD
LG