Lidhje

Tiranë: Shoqëria civile kërkon rishikimin e projekt-ligjit për rininë


Tiranë: Shoqëria civile kërkon rishikimin e projekt-ligjit për rininë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Në Tiranë, organizata rinore dhe të drejtave të njeriut po i kërkojnë qeverisë të rishikojë projekt-ligjin e rinisë, për të përfshirë në të sa më shumë propozime dhe kërkesa të të rinjve. Veprimtarët pohuan se të rinjtë hasin pengesa të mëdha në jetën e tyre nga papunësia dhe probleme të tjera.

XS
SM
MD
LG