Lidhje

Gjermania dhe Franca përpjekje për rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi


Gjermania dhe Franca përpjekje për rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Në Kosovë, qëndruan këshilltarët e kancelares gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Emmanuel Macron, për të diskutuar hollësitë e takimit të caktuar për datën një korrik në Paris, në përpjekje për të siguruar rifillimin e bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

XS
SM
MD
LG