Lidhje

Tiranë: Festohet Fitër Bajrami


Tiranë: Festohet Fitër Bajrami
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Në Tiranë, mijëra besimtarë myslimanë festuan sot Fiter Bajramin. Ata u bashkuan në objektet e tyre të kultit, duke uruar për më shumë mirëqenie dhe mbrojtje për të varfërit. Ceremonitë në sheshin Skënderbej i drejtoi kryetari i ri, i sapozgjedhur, i Komunitetit Musliman, Bujar Spahiu.

XS
SM
MD
LG