Lidhje

Intervistë me ministrin e Jashtëm të Malit të Zi Srgjan Darmanoviç


Intervistë me ministrin e Jashtëm të Malit të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ministri i Jashtëm i Malit të Zi Srgjan Darmanoviç thotë se dialogu mes Serbisë dhe Kosovës është tejet i rëndësishëm për qëndrueshmërinë e rajonit si dhe përshpejtimin e proceseve integruese euroatlantike. Sipas zoti Darmanoviç çdo vonesë e integrimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor, krijon hapësira për ndërhyrjen e fuqive të mëdha që pengojnë këto procese.

Intervistë me ministrin e Jashtëm të Malit të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG