Lidhje

Sfidat e Telemjekësisë në Ballkan


Intervistë me mjekun kirurg Rifat Latifi
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

17 vjet më parë në Ballkan filloi të zbatohej projekti i Telemjekësisë, një nismë ambicioze e financuar nga Agjencia Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar për të sjellë mjekësinë në disa vende ballkanike në shekullin e 21-të duke shfrytëzuar teknologjinë e fundit. Dr. Rifat Latifi, mjek kirurg ka qenë i përfshirë në këtë projekt që në fillimet e tij dhe forca shtytëse e projektit. Dr. Latifin bisedoi me Zërin e Amerikës për mbarëvajtjen e projektit gjatë viteve të fundit.

Intervistë me mjekun kirurg Rifat Latifi
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG