Lidhje

Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnë Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit të saj


Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnë Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit të saj
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Në manifestimin qendror në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë pritet të marrin pjesë ish presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright, roli i të cilëve vlerësohet vendimtar për pavarësinë e Kosovës.

XS
SM
MD
LG