Lidhje

Artizanati si mundësi vetpunësimi dhe turizmi


Artizanati si mundësi vetpunësimi dhe turizmi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Në qytetin e Shkodrës u çel Panairi i Artizanëve me pjesëmarrjen e disa dhjetra artizanëve nga Shqipëria, Kosova dhe Mali Zi. Vitet e fundit, me shtimin e numrit të turistëve në rajon, banorët vendas i janë rikthyer traditave të tyre të artizanatit, si mundësi për vetpunësim.

XS
SM
MD
LG