Lidhje

Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnë Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit të saj


Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnë Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit të saj
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Institucionet e Kosovës janë duke bërë përgatitjet e fundit për veprimtaritë me të cilat pritet të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, që i dhanë fund luftës gati dyvjeçare dhe administrimit serb të Kosovës. Në manifestimin qendror pritet të marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish sekretarja amerikane e shtetit Madeleine Albright, roli i të cilëve vlerësohet vendimtar për ndërhyrjen e NATO-s dhe hapjen e rrugës për pavarësinë e Kosovës. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG