Lidhje

Clinton: Kosova meriton të jetë pjesë e BE-së dhe NATO-s


Clinton: Kosova meriton të jetë pjesë e BE-së dhe NATO-s
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Ish presidenti amerikan Bill Clinton, roli i të cilit cilësohet si vendimtar për ndërhyrjen e trupave të NATO-s në Kosovë njëzet vjet më parë, tha të martën në Prishtinë se Kosova meriton të jetë pjesë e Bashkimit Evropian dhe NATO-s.

XS
SM
MD
LG