Lidhje

Kosova nderon aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s


Kosova nderon aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:33 0:00

Kosova shënon të mërkurën 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s, që nga shqiptarët shënohet si ditë e lirisë. Njëzet vjet më pas roli i Shteteve të Bashkuara vazhdon të vlerësohet si i pazëvendësueshëm për çlirimin e Kosovës dhe pavarësinë e saj.

XS
SM
MD
LG