Lidhje

Liria e mediave shqiptare, në përkeqësim


Liria e mediave shqiptare, në përkeqësim
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Një delegacion me 7 organizata ndërkombëtare të lirisë së shtypit publikuan në Tiranë një raport paraprak mbi vështirësitë e gazetarëve. Raporti theksoi se liria e shtypit në Shqipëri është përkeqësuar dhe qeveria nuk është transparente, ndërsa politikanët përdorin një gjuhë të ashpër ndaj medias.

XS
SM
MD
LG