Lidhje

Repishti: Kriza në Shqipëri, artificiale; dhunës t'i thuhet "jo


Repishti: Kriza në Shqipëri, artificiale; dhunës t'i thuhet "jo
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Sami Repishti, një ndër veprimtarët e njohur të komunitetit shqiptaro amerikan dhe ish-i dënuar politik,thotë se kriza e tanishme politike në Shqipëri ka natyrë artificiale. Zoti Repishti shprehu gjithashtu pikëpamjen se data e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit mund të ishte shtyrë.

Sami Repishti tha në një intervistë se dhunës i duhet thënë jo, sepse ajo nuk ka vend në një shoqëri të qytetëruar. Zoti Repishti shprehu gjithashtu pikëpamjen se data e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit mund të ishte shtyrë. Me zotin Repishti bisedoi kolegu ynë Ilir Ikonomi
XS
SM
MD
LG