Lidhje

Kërkohet drejtësi për viktimat e përdhunimeve gjatë luftës në Kosovë


Kërkohet drejtësi për viktimat e përdhunimeve gjatë luftës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën në Prishtinë se është e pa drejtë dhe e pa pranueshme që 20 vjet pas luftës, barra e fajësisë për përdhunimet gjatë saj të vazhdojë të bjerë mbi të mbijetuarit e kësaj dhune, dhe jo mbi kryerësit e saj.

XS
SM
MD
LG