Lidhje

Hoti: Koalicioni qeverisës i ka bërë dëm të madh pozitës strategjike të Kosovës në bisedime


Abdullah Hoti
Abdullah Hoti

Kreu i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, tha se tarifa e Kosovës kundër importeve serbe ka patur pasoja negative dhe ka çuar në një zvogëlim të përkrahjes ndërkombëtare për Kosovën.

Zoti Hoti ndodhet në Uashington si pjesmarrës në forumin parlamentar në kuadër të Partneritetit për Demokraci, që organizohet nga Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan.

Intervistë me Avdullah Hotin, LDK
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:03 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG