Lidhje

Ulqin, nevoja e kthimit të objekteve arkeologjike


Ulqin, nevoja e kthimit të objekteve arkeologjike
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Institucionet kulturore në Ulqin kërkojnë kthimin e eksponateve të shumta arkeologjike, të gjetura në zonën e Ulqinit dhe të përvetësuara pa miratimin e Malit të Zi nga subjekte të ndryshme. Ata shprehen se përvetësimi i vazhdueshëm i gjetjeve arkeologjike rrezikon kulturën e një komuniteti dhe identitetin e tij.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG