Lidhje

Biblioteka e Kongresit siguron numrin e parë të gazetës Taraboshi


Biblioteka e Kongresit siguron numrin e parë të gazetës Taraboshi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Biblioteka e Kongresit amerikan përmban koleksionin më të pasur në botë jashtë trojeve shqiptare me letra shqipe dhe mbi Shqipërinë. Kohët e fundit biblioteka siguroi një kopje të numrit të parë të Taraboshit, gazetës së parë të përditshme të botuar në shqip brenda trojeve shqiptare.

XS
SM
MD
LG