Lidhje

Palmer: Krijimi i qeverisë, sfida e tanishme për Kosovën


Palmer: Krijimi i qeverisë, sfida e tanishme për Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:31 0:00

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Matthew Palmer, Zëvendës Ndihmës Sekretar i Shtetit për çështjet e Evropës dhe Euroazisë tha se sfida e tanishme e Kosovës është krijimi i një qeverie, e cila do ta kthente vendin në dialogun me Serbinë dhe do të pezullonte tarifën ndaj mallrave serbe.

XS
SM
MD
LG