Lidhje

Maqedoni e Veriut, Rasti “Zhvatja” dhe korrupsioni i përfolur në gjyqësor


Maqedoni e Veriut, Rasti “Zhvatja” dhe korrupsioni i përfolur në gjyqësor
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Rasti gjyqësor ‘zhvatja’ në Maqedoninë e Veriut dita ditës po vë në spikamë përfshirjen e mundshme të prokurores së posacme në largim Katica Janeva. Gazetari Branko Geroski cili e zbuloi skandalin, duke folur për Zërin e Amerikës u shpreh se “pret një tërmet politik në vend”.

XS
SM
MD
LG