Lidhje

Tokat tek Manastiri i Deçanit vazhdon të jetë çështje mospajtimesh


Tokat tek Manastiri i Deçanit vazhdon të jetë çështje mospajtimesh
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:05 0:00

Drejtuesit e komunës së Deçanit, thonë se këto prona janë të dy ndërmarrjeve publike dhe se gjykata ka fuqizuar një marrëveshje të vitit 1997, kur administrata serbe i kishte kaluar në pronësi të manastirit ato toka.

XS
SM
MD
LG