Lidhje

Mbetjet urbane sfida më e madhe e qeverive vendore në Shqipëri


Mbetjet urbane, sfidë për qeverisjen vendore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Qeveritë vendore po vlerësojnë se sfida më e madhe jo vetëm për qytetet por edhe për zonat rurale vijon të mbetet menaxhimi i mbetjeve urbane. Në dy qytetet turistike Gjirokastër dhe Sarandë kryetarët e rinj të Bashkive ndërmorën aktivitetet e para në përmirësimin e mjedisit duke kërkuar ngritjen e skemave të qëndrueshme. Problemet mjedisore bëhen më të ndjeshme në këtë periudhë edhe për shkak të prurjeve turistike që në shumë zona shumfishojnë numrin e banorëve.

Mbetjet urbane, sfidë për qeverisjen vendore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG