Lidhje

Shqipëri: Përkujtohen të zhdukurit nga diktatura komuniste


Ditët përkujtimore “Dinjiteti përballë totalitarizmit”
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Në Shqipëri nisin këtë fundjavë një sërë veprimtarish përkujtimore mbi kundërshtarët e regjimit komunist dhe personat e zhdukur nga diktatura.
Drejtuesja e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit, Genta Sula, thotë se qytetarët kanë dëshmuar për 33 vend-varrime të fshehta gjatë pushkatimeve, që diktatura u bënte antikomunistëve. Korrespondenti ynë, Ilirian Agolli, njofton nga Tirana.

Ditët përkujtimore “Dinjiteti përballë totalitarizmit”
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

XS
SM
MD
LG