Lidhje

Letërsia e shqiptarëve në Mal të Zi


Letërsia e shqiptarëve në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Letërsia e shqiptarëve në Mal të Zi, cilësohet si tejet e veçantë e tërheqëse në kuadër të të gjitha botime shqip. Zhvillimi i mëtejshëm i saj vlerësohet me shumë rëndësi nga njohësit e kësaj fushe jo vetëm për të ardhmen kulturore të komunitetit shqiptar atje, por dhe në ruajtjen e identitetit kombëtar të tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG