Lidhje

Prishtina dhe Shkupi shmangin thellimin e një lufte tregtare


Prishtina dhe Shkupi shmangin thellimin e një lufte tregtare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Kosova dhe Maqedonia e Veriut ranë dakort sot të pezullojnë pengesat tregtare që i kanë vënë së fundmi njëra-tjetrës, duke shmangur thellimin e krizës mes dy vendeve. Sot në Prishtinë u takuan ministrat e tregtisë dhe ekonomisë të të dy vendeve.

XS
SM
MD
LG