Lidhje

Prishtina dhe Shkupi shmangin thellimin e një lufte tregtare


Prishtina dhe Shkupi shmangin thellimin e një lufte tregtare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Kosova dhe Maqedonia e Veriut të martën ranë dakort të pezullojnë pengesat tregtare që i kanë vënë së fundmi njëra-tjetrës, duke shmangur thellimin e krizës mes dy vendeve. Të martën në Prishtinë u takuan ministrat e tregtisë dhe ekonomisë të të dy vendeve. Ata ranë dakord që tarifat të hiqen deri në fund të javës. Njohësit e fushës bëjnë thirrje që vendet të përmbahen nga vendimet me ngut, që sipas tyre mund të kenë ndikim edhe në marrëdhënieve politike.

Prishtina dhe Shkupi shmangin thellimin e një lufte tregtare
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

XS
SM
MD
LG