Lidhje

PD publikon dokumente mbi akuzat kundër Kajmakut


PD publikon dokumente mbi akuzat kundër Kajmakut
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

PD publikoi dokumente të autoriteteve greke, sipas të cilave kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku është arrestuar në 2003 në Greqi nën emrin Jorgo Toto, për falsifikim monedhash dhe i ka ikur gjykimit duke u kthyer në atdhe. Kajmaku shprehet se nuk ka qenë asnjëherë i dënuar apo i dëbuar nga Greqia.

XS
SM
MD
LG