Lidhje

Malësi e Madhe, Shënohet Dita Ndërkombëtare e të Zhdukurve


Malësi e Madhe, Shënohet Dita Ndërkombëtare e të Zhdukurve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve, Unioni i ish të Burgosurve dhe të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë përkujtoi Masakrën e Koplikut të 71 viteve më parë, kur rregjimi komunist burgosi 57 banorë të Malësisë së Madhe, disa prej të cilëve i pushkatoi pa gjyq.

XS
SM
MD
LG