Lidhje

Rritja e angazhimit amerikan në procesin e bisedimeve Kosovë-Serbi


Rritja e angazhimit amerikan në procesin e bisedimeve Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Senatorët amerikanë Chris Murphy dhe Ron Johnson, ritheksuan se Kosova dhe Serbia duhet të bëjnë sakrifica për të siguruar normalizimin e marrëdhënieve mes tyre. Vizita e senatorëve shihet si dëshmi e angazhimit më të madh amerikan në procesin e normalizimit të marrëdhënieve Kosovë – Serbi.

XS
SM
MD
LG