Lidhje

Ndikimi i zgjedhjeve të shpeshta në ekonominë e Kosovës


Ndikimi i zgjedhjeve të shpeshta në ekonominë e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00

Në Kosovë më 6 tetor pritet të mbahen zgjedhjet parlamentare, të katërtat me radhë që nga shpallja e pavarësisë. Që atëherë asnjë qeveri nuk ka arritur të përmbushë mandatin e plotë katër vjeçar, dhe kjo situatë sipas ekpertëve ndikon negativisht në zhvillimin ekonomik të Kosovës.

XS
SM
MD
LG