Lidhje

A është mposhtur ISIS?


A është mposhtur ISIS?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Para 5 viteve, Shtetet e Bashkuara njoftuan krijimin e Koalicionit Global për të luftuar ISIS-in. Ish të dërguarit e posaçëm presidencialë në këtë organizatë, Jonhn Allen dhe Brett McGurk, ndanë përvojën e tyre në një takim dhe sipas tyre, lufta kundër ISIS-it nuk ka përfunduar.

XS
SM
MD
LG