Lidhje

28 studente nga Kosova fillojnë studimet në SHBA


28 studente nga Kosova fillojnë studimet në SHBA
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

Për dy vitet e ardhshme, Ajova do të jetë shtëpi e re për 28 vajza dhe gra të reja nga Kosova. Ato udhëtuan drejt SHBA-së për të studiuar aspekte të ndryshme të energjisë, në kolegjin e komunitetit në Des Moines. Ato fituan bursa të dhëna nga fondacioni Millenium, me fonde të qeverisë amerikane.

XS
SM
MD
LG