Lidhje

Gërmimet arkeologjike në Luginën e Drinos


Gërmimet arkeologjike në Luginën e Drinos
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Gjetje të reja objektesh po shoqërojnë gërmimet arkeologjike në Luginën e Drinos në jug të Shqipërisë. Arkeologët shqiptarë dhe italianë thonë se po vijojnë të punojnë në Kalanë e Palokastrës dhe në disa vendbanime të tjera antike në këtë rajon.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG