Lidhje

Profesionistët e rinj nga Ballkani dhe emigrimi


Profesionistët e rinj nga Ballkani dhe emigrimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Profesionistë të rinj nga vendet e Ballkanit mblidhen cdo vit në Gjirokastër në Kampet e Restaurimit që zhvillohen nga Organizata “Trashëgimi Kulturore pa kufij”. Studentët shohin me shqetësim largimin e të rinjve nga këto vende dhe shpopullimin e mjaft zonave me pasuri të rralla natyrore dhe kulturore. Të rinjtë u kërkojnë autoriteteve të nxisin hapjen e vendeve të punës dhe të organizojnë sa më shumë aktivitete ndër -rajonale që të nxitet bashkëpunimi mes tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG