Lidhje

Studentët amerikanë abuzojnë me alkool nga stresi i madh


Studentët amerikanë abuzojnë me alkool nga stresi i madh
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

57 për qind e studentëve në kolegjet amerikane kanë konsumuar alkool në muajin e fundit dhe rreth 38 për qind kanë abuzuar me pijet, thonë të dhënat e Institutit Kombëtar të Abuzimit me Alkool dhe Alkolizmit. Por, cila është arsye e konsumimit të tepruar të alkoolit nëpër kolegje?

XS
SM
MD
LG