Lidhje

Sekretari Pompeo në Mal të Zi


Sekretari Pompeo në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo qëndroi të premten në Podgoricë, ku vlerësoi partneritetin me Malit të Zi dhe vuri në dukje mbështetjen amerikane në rrugën drejt anëtarësimit në BE. Kryeministri malazez Dushko Markoviç e cilësoi vizitën e sekretarit amerikan të shtetit si historike.

XS
SM
MD
LG