Lidhje

Ambasadori amerikan në Gjermani, i dërguari për bisedimet Kosovë-Serbi


Ambasadori amerikan në Gjermani, i dërguari për bisedimet Kosovë-Serbi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Presidenti amerikan, Donald Trump, emëroi të enjten ambasadorin amerikan në Gjermani, Richard Grenell si të dërguarin e tij të posaçëm për bisedimet e paqes mes Kosovës dhe Serbisë. Emërimi i tij u mirëprit nga përfaqësuesit e institucioneve në Kosovë ndërsa në Serbi ky emërim u cilësua befasues.

XS
SM
MD
LG