Lidhje

Meta kritika të ashpra Komisionit të Venecias


Meta kritika të ashpra Komisionit të Venecias
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta shprehu sot kritika të shumta ndaj projekt-opinionit të Komisionit të Venecias, i cili vlerësonte se Kreu i Shtetit kishte tejkaluar kompetencat e tij me anullimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe caktimin më pas të një date të re.

XS
SM
MD
LG