Lidhje

Zëri i aktivistëve të rinj shqiptarë në OKB


Ilda Methasani Stiven Shala
Ilda Methasani Stiven Shala

Ilda Methasani dhe Stiven Shala janë dy të rinj nga Shqipëria, aktivistë me programin Delegatë të Rinisë Shqiptare në OKB që synon të inkurajojë pjesëmarrjen e të rinjve në procesin e vendim-marrjes për zgjidhjen e çështjeve me të cilat përballet shoqëria. Programi i financuar nga Shoqata Shqiptare e Kombeve të Bashkuara iu mundësoi atyre pjesëmarrjen në një numër aktivitetesh në kuadrin e punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, që kishin në qendër të rinjtë. Kolegia Rudina Dervishi bisedoi me dy të rinjtë nga Shqipëria nga studioja e Zërit të Amerikës në Nju Jork.

Zëri i aktivistëve të rinj shqiptarë në OKB
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG