Lidhje

Sfidat e Dibrës së Madhe


Sfidat e Dibrës së Madhe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Kryetari i komunës së Dibrës në Maqedoninë e Veriut, Hekuran Duka thekson synimet për lidhjen e qytetit me korridorin tetë, përkatësisht me rrugën Kërçove – Gostivar, që do t’ua lehtësonte dibranëve vështirësitë e qarkullimit drejt qyteteve të tjera. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai flet për kontributin dhe ivestimet e komunitetit dibran nga Shtetet e Bashkuara, mbi planet për të përfituar nga turizmi dhe për sfida të tjera me të cilat përballet Dibra e Madhe.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG